Založ si blog

Timurove sprostosti

Minule som tu písal o Viktorovi Timurovi. Podľa Wikipédie je to slovenský „filozof“, narodený v roku 1938. Zaujala ma jeho kniha Neznáme dejiny, ktorá je nabitá hlúposťami.

Napríklad v Rusku našli 800 miliónov rokov starý sarkofág v ktorom bola dokonale zachovaná tridsaťročná žena. Tá bola uložená v akejsi tekutine, ktorá sa po otvorení sarkofágu behom niekoľkých minút vyparila. Jeden z nálezcov túto tekutinu ochutnal, potom za zbláznil a zomrel. Ostatní ľudia, ktorí skúmali mŕtvu ženu, neskôr tiež zomreli za podozrivých okolností.

Podobná vec sa vraj našla aj v Iráne. Židia a predstavitelia katolíckej cirkvi skupujú podobné nálezy a potom ich pred ľuďmi taja. Nejaký židovský rabín mal ponúkať 50 miliónov dolárov za prezradenie toho miesta v Iráne, kde našli ten sarkofág s mŕtvym. Keď mu nevyhoveli, Židia sa neskôr vyhrážali že to miesto zbombardujú.

Timura nenávidí Židov. Píše že slúžia silám zla, nežidov pokladajú za menejcenných a chcú ich ovládať. Timura je antikresťan, kresťanstvo je podľa neho len sektou židovskej ideológie a bolo vytvorené aby Židia mohli ovládať nežidov.

Alebo sa tam píše o Extrémofiloch. Extrémofilovia sú rasa inteligentných bytostí, ktoré žijú na Zemi. Žijú tu veľmi dlho, milióny, ba možno miliardy rokov. Extrémofilovia žijú vo vnutri zeme, v blízkosti geotermálnych prameňov a pod polárnym ľadom. Ich existenciu nám taja.

Je to neuveriteľné, že sa nájdu ľudia ktorí takýmto sprostostiam veria.

Ako dlho potrvá Vojna na Ukrajine? Budeme bojovať aj my?

01.03.2024

Očakávať že Vojna na Ukrajine sa čoskoro skončí je veľmi nerealistické. História nám ukazuje príklady dlhotrvajúcich vojen, ako napríklad Tridsaťročná vojna v Nemecku, alebo Storočná vojna medzi Anglickom a Francúzskom. Rusko sankcie poškodili len minimálne, a Rusi sú odhodlaní ďalej bojovať. Aj preto, aj pre iné dôvody Vojna na Ukrajine môže trvať veľmi dlho. [...]

Moje plastikové dobrodružstvá – Arado Ar 96B v 1/72 od Special Hobby

13.02.2024

Môj druhý dokončený model v tomto roku. Arado Ar 96B v 1/72 od Special Hobby. Pár slov o kite: Je to starší shortrun. Nebola to úplne ľahká stavba, ale dalo sa to postaviť. Čo sa mi na ňom páči: Pekný číry diel ktorý dobre pasuje na svoje miesto, resinové diely z ktorých som použil vrtuľový kužeľ a kolesá, lepty, z ktorých som použil prístrojovky a pásy, pekné [...]

Good looking loser

12.02.2024

Good looking loser, alebo dobre vyzerajúci skrachovanec, je typ muža. Väčšinou zarába veľmi málo, často je zadĺžený a požičiava si peniaze. Dokáže však zbaliť každú ženu, lebo dobre vyzerá. Poznal som jedného takého good looking losera, ktorý v ľudovej škole umenia učil deti hrať na gitare, a býval u mamičky. Zbalil každú ženu. Každej však z neho začalo [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 297733x
Priemerná čítanosť článkov: 1601x

Autor blogu