Založ si blog

Nechodiť do lesa vám nepomôže, medveď vás napadne priamo v meste

Pri debatách o medveďoch sa ľudia rozdelia do dvoch táborov. Prví sú tí ktorí žijú v horách a medvede ich nejakým spôsobom ohrozujú. Sú to športovci ktorí v prírode behajú alebo jazdia na horských bicykloch, sú to poľnohospodári, chovatelia zvierat, včelári.

Druhá skupina sú ľudia ktorí žijú v mestách. Týchto ľudí sa problém s medveďmi netýka, nerozumejú mu, lebo nevedia aké to je keď bežca v lese napadne medveď, keď včelárovi medveď zničí úľ a podobne.

Zdá sa však že obyvatelia miest čoskoro začnú meniť svoje názory. Myslím si že po nedávnom incidente, keď v Liptovskom Mikuláši agresívny medveď zranil piatich ľudí, sa už ani v mestách nebudú cítiť bezpečne.

Len si to predstavte, výjdete pred panelák aby ste išli do samošky, a zrazu sa pri vás objaví medveď a tresk vás labou do tváre! V tom lepšom prípade vám po medvedích pazúroch na tvári ostanú jazvy ktoré ju budú hyzdiť po zvyšok života, v horšom prípade prídete o oko.

Alebo ste mladá mamička a kočíkujete na sídlisku. Vtom pribehne medveď a tresk vás labou po hlave! V lepšom prípade skončíte len skrvavená, v horšom prípade vám strhne skalp, ako jednej žene, ktorú medveď napadol na Martinských holiach.

Alebo ste huslista, len tak si kráčate po ulici a v tej chvíli k vám priskočí medveď a uhryzne vás do ruky. Rozhryzie vám šľachy a vy si už nikdy nezahráte.

Medvede sú premnožené, bude pribúdať prípadov napadnutia medveďmi v horách, budú pribúdať prípady keď budú útočiť agresívne medvede v uliciach dedín a miest, tak ako to bolo v Liptovskom Mikuláši. Bude pribúdať doškriabaných a dohryzených ľudí, ktorí si po napadnutí medveďom ponesú doživotné jazvy a psychickú traumu.

Riešením tejto situácie je odstrel. To že sa ochranári snažia urobiť z medveďov nedotknuteľné posvätné zvieratá, je choré a zvrátené. Ľudia musia pochopiť že medvede sú zvieratá ako iné a že zabitie medveďa je z morálneho a praktického hľadiska rovnaké ako zabitie potkana, alebo túlavého psa.

Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia

16.07.2024

Pri počúvaní jednej ruskej youtuberky, som sa dozvedel zaujímavú vec – Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia – mamou a starou mamou.

Moje plastikové dobrodružstvá – Focke wulf Fw 190 A-8/R2 v 1/72 od Eduardu

15.07.2024

Focke Wulf Fw 190 a Messerschmidt Bf 109 boli najrozšírenejšie nemecké stíhacie lietadlá Druhej svetovej vojny. Bf 109 mal podobne ako Spitfire tú chybu že mal kolesá hlavného podvozku blízko seba, čo robilo lietadlo nebezpečným pri štarte a pristátí. Kvôli tejto chybe sa na Bf 109 mnoho pilotov zabilo. Dá sa povedať že Fw 190 bolo najlepšie masovo rozšírené nemecké [...]

Osudová žena

12.07.2024

Nemohol uveriť tomu, že sa mu ju podarilo získať. On bol len bezvýznamný básnik, ona vynikajúca hudobníčka. Keď sa pozeral do svojej minulosti, tak pred tým ako ju spoznal, ako keby ani nežil. A po tom čo vstúpila do jeho života, ako keby jeho bytie ožiarili slnečné lúče. Jeho dni sa premenili na bláznivý film, plný bizarných momentov. Jej úžasná osobnosť, jej [...]

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 228
Celková čítanosť: 375385x
Priemerná čítanosť článkov: 1646x

Autor blogu