Založ si blog

Medveďov je u nás priveľa, budú s nimi stále väčšie problémy

Nedávny incident v Liptovskom Mikuláši, keď po meste pobehoval agresívny medveď, ktorý zranil niekoľkých ľudí, je výkričníkom, že medvede sú premnožené, a treba s nimi niečo robiť. Ďalším výkričníkom je smrť mladej Bielorusky, ktorá pri úteku pred medveďom spadla zo skaly a zabila sa.

Aj v blízkom okolí poznám ľudí, ktorí majú s medveďmi zle skúsenosti. Susedovi medveď zabil psa. U môjho otca v záhrade bol dva krát medveď. Pri prvej návšteve roztrieskal úľ, pri druhej návšteve medvedica spolu s malými dolámala ovocný strom a zožrala nezrelé ovocie. (Slovo nezrelé by sa patrilo zvýrazniť, lebo ochranári v takýchto prípadoch tvrdia, že si za to môžu ľudia sami, keď majú pod stromami popadané hnilé ovocie.)

Medveďov je u nás priveľa, a budú s nimi stále väčšie problémy. Jediným účinným riešením ich premnoženia je ich odstrel, pričom treba zastreliť veľké množstvo kusov, aby sa výrazne znížil ich počet a potom ich regulovať a nedovoliť, aby sa opäť premnožili.

Neexistujú žiadne relevantné argumenty proti odstrelu medveďov. Medveď je zviera ako iné. Ľudia zabíjajú množstvo druhov zvierat, nie je nijaký dôvod, prečo by medvede mali byť výnimkou, a byť nedotknuteľné.

Zvieracia farma – Orwellova majstrovská kritika komunizmu

05.06.2024

Pred nejakým časom som si dal záväzok, že sa budem zdokonaľovať v anglickom jazyku. Začal som počúvať na Youtube rôzne videá, v ktorých znie angličtina a vrátil som sa k čítaniu anglicky písanej beletrie. Posledná kniha, ktorú som prečítal, je Zvieracia farma od George Orwella. Na úvod by som chcel poznamenať, že som bol príjemne prekvapený tým ako dobre a ľahko sa [...]

Keď ho zvádzala žena, sekerkou si odťal prst

28.05.2024

Mám rád klasickú literatúru. Aj ruskú, lebo ruskí spisovatelia patria medzi najlepších. Keď som mal osemnásť rokov, začal som čítať Tolstého. Najprv som prečítal Vojnu a mier, a potom Vzkriesenie, a tieto knihy sa mi veľmi páčili. Tolstoj bol nielen spisovateľ, ale aj filozof, známy pacifistickými názormi. Keby žil v súčasnosti a videl by ako Rusko napadlo Ukrajinu, [...]

Ako som sa vyliečil z rusofílie

23.05.2024

Ako dieťa som nemal rád Rusko, lebo som zažil minulý režim. Narodil som sa v roku 1981, v podstate prvé štyri roky na základnej škole som prežil za minulého režimu a pamätal som si hlúpu komunistickú ideológiu a propagandu. (Ďakujem bohu za to že v roku 1989 došlo k zmene režimu, lebo keby tu zostal ten ktorý tu bol medzi rokmi 1948 až 1989, tak viem že by som ho [...]

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 362563x
Priemerná čítanosť článkov: 1633x

Autor blogu