Založ si blog

Otrasná skúsenosť s tlačiarňou HP DeskJet 2720e

Potreboval som vytlačiť nejaký dokument, preto som kúpil tlačiareň. Vybral som HP, lebo kedysi dávno som mal laptop tejto značky a bol som s ním spokojný. Tlačiareň mala aj skener, čo som považoval za plus, lebo som chcel skenovať obrázky.

Keď som prišiel domov a pokúsil sa tlačiareň spojazdniť, prišlo trápenie. Inštalácia software potrebného k tlačiarni bola neuveriteľne zdĺhavá. Inštalačný súbor ktorý sa sťahoval z internetu bol veľký niekoľko sto megabajtov a aj keď mám rýchly internet, išlo to veľmi pomaly. Úplne na konci sa to pokazilo a nešlo inštaláciu dokončiť. Až po dlhom trápení som prišiel na to že je to preto, lebo do tlačiarne som nevložil kartridže s farbou.

Ďalšie trápenie prišlo keď som chcel tlačiť dokumenty. Tlačil som normálne z PDF, všetko som urobil poriadne, ale tlačiareň netlačila. Takto som sa asi desať krát po sebe neúspešne pokúšal vytlačiť dokument. Keď už som neveril že to pôjde, tlačiareň začala tlačiť a nešla zastaviť – všetky neúspešné pokusy o vytlačenie dokumentu mala uložené v pamäti a tak mi dokument vytlačila desať krát.

Ďalší problém bol skenovanie. Na tejto tlačiarni nemôžete skenovať len tak. Musíte sa pripojiť na internet, musíte si vytvoriť konto, prihlásiť sa do neho a až potom môžete skenovať. Tak som si vytvoril konto a pokúsil sa prihlásiť. Ako to býva, úplne na konci sa po pokazilo. Napísalo mi to že prihlásenie sa nepodarilo preto lebo používam VPN. To bola hlúposť, ja žiadne VPN nepoužívam. Pokus o prihlásenie som opakoval ešte asi päť krát, zakaždým mi to napísalo že sa prihlásiť nepodarilo lebo používam VPN.

Keď som už ani neveril že to pôjde, prihlásenie sa podarilo. A potom prišla katastrofa menom skenovanie. Dal som do tlačiarne obrázok a naskenoval ho. Vyzeral otrasne, tlačiarni chýbala citlivosť. Skúsil som to ešte raz, nastavil som skenovanie tak aby bolo čo najcitlivejšie. Skenovanie trvalo neuveriteľne dlho, asi desať minút a obrázok vyzeral rovnako zle.

Ak by som to mohol uzavrieť, tak táto tlačiareň je neuveriteľný šmejd. Ešte som sa nestretol s výrobkom ktorý by bol tak používateľsky nepriateľský.

Kedysi dávno som používal tlačiareň Canon, ktorá bola po všetkých stránkach lepšia, bola spoľahlivá, jednoduchá na obsluhu a kvalitne skenovala. Ľutujem že ju už nemám.

Zvieracia farma – Orwellova majstrovská kritika komunizmu

05.06.2024

Pred nejakým časom som si dal záväzok, že sa budem zdokonaľovať v anglickom jazyku. Začal som počúvať na Youtube rôzne videá, v ktorých znie angličtina a vrátil som sa k čítaniu anglicky písanej beletrie. Posledná kniha, ktorú som prečítal, je Zvieracia farma od George Orwella. Na úvod by som chcel poznamenať, že som bol príjemne prekvapený tým ako dobre a ľahko sa [...]

Keď ho zvádzala žena, sekerkou si odťal prst

28.05.2024

Mám rád klasickú literatúru. Aj ruskú, lebo ruskí spisovatelia patria medzi najlepších. Keď som mal osemnásť rokov, začal som čítať Tolstého. Najprv som prečítal Vojnu a mier, a potom Vzkriesenie, a tieto knihy sa mi veľmi páčili. Tolstoj bol nielen spisovateľ, ale aj filozof, známy pacifistickými názormi. Keby žil v súčasnosti a videl by ako Rusko napadlo Ukrajinu, [...]

Ako som sa vyliečil z rusofílie

23.05.2024

Ako dieťa som nemal rád Rusko, lebo som zažil minulý režim. Narodil som sa v roku 1981, v podstate prvé štyri roky na základnej škole som prežil za minulého režimu a pamätal som si hlúpu komunistickú ideológiu a propagandu. (Ďakujem bohu za to že v roku 1989 došlo k zmene režimu, lebo keby tu zostal ten ktorý tu bol medzi rokmi 1948 až 1989, tak viem že by som ho [...]

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 362447x
Priemerná čítanosť článkov: 1633x

Autor blogu