Založ si blog

Nekopte do schizofrenikov, zločiny pácha nepatrný zlomok z nich

Sú ľudia ktorí sa snažia démonizovať duševne chorých. Vyberajú si prípady keď niekto taký spáchal zločin a snažia sa vyvolať dojem, že všetci duševne chorí sú nebezpeční. Niektorí takíto ľudia sú úbohí, závidia duševne chorým ešte aj to že poberajú invalidné dôchodky a nemusia pracovať.

Ľudia démonizujúci duševne chorých, tými chorými myslia väčšinou schizofrenikov. Pozrime sa na výskyt schizofrénie v populácii. Má ju jedno percento populácie. To na takmer päťapolmiliónovom Slovensku je viac ako päťdesiattisíc ľudí. Je to obrovské číslo.

Prípadov, keď nejaký schizofrenik niekomu ublížil sa stane niekoľko za rok. Človek nemusí byť matematický génius aby pochopil, že zločiny pácha nepatrný zlomok schizofrenikov.

Oveľa nebezpečnejší sú psychopati (ako Putin), antisociáli, a alkoholici. Ale psychopati a antisociáli sa málokedy liečia, takže oficiálne sú zdraví, a voči alkoholikom je naša spoločnosť tolerantná.

Zvieracia farma – Orwellova majstrovská kritika komunizmu

05.06.2024

Pred nejakým časom som si dal záväzok, že sa budem zdokonaľovať v anglickom jazyku. Začal som počúvať na Youtube rôzne videá, v ktorých znie angličtina a vrátil som sa k čítaniu anglicky písanej beletrie. Posledná kniha, ktorú som prečítal, je Zvieracia farma od George Orwella. Na úvod by som chcel poznamenať, že som bol príjemne prekvapený tým ako dobre a ľahko sa [...]

Keď ho zvádzala žena, sekerkou si odťal prst

28.05.2024

Mám rád klasickú literatúru. Aj ruskú, lebo ruskí spisovatelia patria medzi najlepších. Keď som mal osemnásť rokov, začal som čítať Tolstého. Najprv som prečítal Vojnu a mier, a potom Vzkriesenie, a tieto knihy sa mi veľmi páčili. Tolstoj bol nielen spisovateľ, ale aj filozof, známy pacifistickými názormi. Keby žil v súčasnosti a videl by ako Rusko napadlo Ukrajinu, [...]

Ako som sa vyliečil z rusofílie

23.05.2024

Ako dieťa som nemal rád Rusko, lebo som zažil minulý režim. Narodil som sa v roku 1981, v podstate prvé štyri roky na základnej škole som prežil za minulého režimu a pamätal som si hlúpu komunistickú ideológiu a propagandu. (Ďakujem bohu za to že v roku 1989 došlo k zmene režimu, lebo keby tu zostal ten ktorý tu bol medzi rokmi 1948 až 1989, tak viem že by som ho [...]

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 362559x
Priemerná čítanosť článkov: 1633x

Autor blogu