Založ si blog

Prečo je eutanázia v modernej spoločnosti taká potrebná

Prečo je v modernej spoločnosti eutanázia nutnosťou? Preto lebo o zvieratá sa staráme lepšie ako o ľudí. Keď je zviera choré, dáme ho utratiť. Ale chorým ľuďom odopierame smrť a nechávame ich trpieť celé roky.

Ako príklad uvediem človeka ktorého budem volať Dávid. Dávid má schizofréniu. Aj napriek tomu že užíva vysoké dávky silných liekov, má hrozné sluchové halucinácie. Počuje hlasy ktoré komentujú jeho správanie, nadávajú mu, urážajú ho, alebo počuje viacero hlasov, ktoré sa o ňom rozprávajú. Počuje tieto hlasy nepretržite, celé dni a aj počas nocí. Kvôli hlasom sa nedokáže poriadne vyspať. Ako som už písal, berie vysoké dávky silných liekov, a aj napriek tomu počuje hlasy. Nič viac sa nedá robiť, neexistuje žiaden spôsob ako ho hlasov zbaviť. Bude ich počúvať až do konca svojho biedneho života.

Dávid nikde nepracuje. Kvôli schizofrénii ho nechcú nikde zamestnať. Tak je doma, živorí z invalidného dôchodku. Keďže ten mu nestačí, má dlhy a požičiava si od rodinných príslušníkov.

Keby v našej krajine bola možná eutanázia pre duševne chorých, Dávid by ju mohol podstúpiť a nájsť vytúžený pokoj. Takto má pred sebou desaťročia bezútešného života plného utrpenia.

 

Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia

16.07.2024

Pri počúvaní jednej ruskej youtuberky, som sa dozvedel zaujímavú vec – Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia – mamou a starou mamou.

Moje plastikové dobrodružstvá – Focke wulf Fw 190 A-8/R2 v 1/72 od Eduardu

15.07.2024

Focke Wulf Fw 190 a Messerschmidt Bf 109 boli najrozšírenejšie nemecké stíhacie lietadlá Druhej svetovej vojny. Bf 109 mal podobne ako Spitfire tú chybu že mal kolesá hlavného podvozku blízko seba, čo robilo lietadlo nebezpečným pri štarte a pristátí. Kvôli tejto chybe sa na Bf 109 mnoho pilotov zabilo. Dá sa povedať že Fw 190 bolo najlepšie masovo rozšírené nemecké [...]

Osudová žena

12.07.2024

Nemohol uveriť tomu, že sa mu ju podarilo získať. On bol len bezvýznamný básnik, ona vynikajúca hudobníčka. Keď sa pozeral do svojej minulosti, tak pred tým ako ju spoznal, ako keby ani nežil. A po tom čo vstúpila do jeho života, ako keby jeho bytie ožiarili slnečné lúče. Jeho dni sa premenili na bláznivý film, plný bizarných momentov. Jej úžasná osobnosť, jej [...]

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 228
Celková čítanosť: 375351x
Priemerná čítanosť článkov: 1646x

Autor blogu