Založ si blog

Je úplne normálne že Pellegrini chce vyjednať čo najviac

Máme krátko po voľbách, Fico poverený prezidentkou sa pokúša nájsť si koaličných partnerov. Stále sú v hre dve možnosti. Koalícia Smeru, Hlasu, a SNS, a koalícia Progresívneho Slovenska, Hlasu, SaS, a KDH.

Jazýčkom na váhach je Hlas. Ten síce vo voľbách skončil ako tretí, ale bez neho nie je možné zostaviť vládu. Pellegrini teraz skúša kto mu koľko ponúkne a podľa toho sa zariadi. Myslím si že jeho osobne to ťahá skôr k progresívcom, ale stranu ako takú viac ku Smeru. Rozhodnúť môže to že progresívci mu ponúkmu post premiéra, viac ministerstiev a ďalších zaujímavých postov pre ľudí z Hlasu.

Priaznivci Smeru Pellegriniho kritizujú za to že nechce ísť so Smerom, že vydiera. Títo ľudia by veľmi chceli koalíciu so Smerom a SNS, a nie je im po vôli že by mohla vzniknúť vláda s progresívcami. Nechápu že vyjednávanie je prirodzenou súčasťou politiky, Pellegrini sa takto snaží vyslať signál svojim voličom že nie je servilný človek ktorý by so sebou nechal zametať.

Myslím si že nakoniec vznikne vláda Smeru, Hlasu a SNS, aj keď malá šanca vlády Progresívneho Slovenska, Hlasu, SaS, a KDH stále je. Problémom je že ak by vznikla vláda s progresívcami, tak vinou SaS a KDH by bola rozhádaná a nestabilná, bolo by vysoké riziko že padne a budú predčasné voľby.

Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia

16.07.2024

Pri počúvaní jednej ruskej youtuberky, som sa dozvedel zaujímavú vec – Rusko má najvyššie percento rodín tvorených pármi rovnakého pohlavia – mamou a starou mamou.

Moje plastikové dobrodružstvá – Focke wulf Fw 190 A-8/R2 v 1/72 od Eduardu

15.07.2024

Focke Wulf Fw 190 a Messerschmidt Bf 109 boli najrozšírenejšie nemecké stíhacie lietadlá Druhej svetovej vojny. Bf 109 mal podobne ako Spitfire tú chybu že mal kolesá hlavného podvozku blízko seba, čo robilo lietadlo nebezpečným pri štarte a pristátí. Kvôli tejto chybe sa na Bf 109 mnoho pilotov zabilo. Dá sa povedať že Fw 190 bolo najlepšie masovo rozšírené nemecké [...]

Osudová žena

12.07.2024

Nemohol uveriť tomu, že sa mu ju podarilo získať. On bol len bezvýznamný básnik, ona vynikajúca hudobníčka. Keď sa pozeral do svojej minulosti, tak pred tým ako ju spoznal, ako keby ani nežil. A po tom čo vstúpila do jeho života, ako keby jeho bytie ožiarili slnečné lúče. Jeho dni sa premenili na bláznivý film, plný bizarných momentov. Jej úžasná osobnosť, jej [...]

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 228
Celková čítanosť: 375384x
Priemerná čítanosť článkov: 1646x

Autor blogu