Založ si blog

Môže vzniknúť koalícia PS + Hlas + SaS + KDH?

Áno, môže, keď sa nepodarí Ficov pokus o vytvorenie koalície Smer + Hlas + SNS. Problémom sú národniari. Keď Smer vládol so Slovenskou národnou stranou, tak Fica stálo veľa námahy krotenie Danka, ktorý mal prehnané ambície. Ďalším problémom sú kotlebovci v SNS. Tí by mohli vadiť Pellegrinimu. Takže sú tu dve veci, ktoré by mohli ohroziť vznik koalície Smer, Hlas a SNS – nevypočitateľný Danko, a závadoví ľudia, ktorí sa na kandidátke SNS dostali do parlamentu.

Kľúčové je ako sa rozhodne Pellegrini. Ak bude chcieť vytvoriť koalíciu s Progresívnym Slovenskom, budú potrebovať KDH. Kresťanskí demokrati sú v podstate extrémisti a vydierači, do vlády s progresívcami vstúpia iba za cenu toho že tí sa vzdajú svojej agendy. Ak s nimi Šimečka pôjde, donútia ho k takým ústupkom, že pred svojimi voličmi stratí tvár. Je preto otázne či s nimi bude chcieť vládnuť.

Šanca, že by vznikla koalícia Progresívneho Slovenska, Hlasu, SaS a KDH teda je, ale je to veľmi malá šanca.

Marián Kočner má mlsný jazýček

30.11.2023

Marián Kočner sa v leopoldovskom väzení pochytil s Mikulášom Černákom. Väzni dostali palacinky, ktoré sa Kočnerovi zdali byť príliš hrubé. Kočner sa palacinky rozhodol vrátiť do kuchyne, kde mal v tom čase služby Černák. Toho sa arogantné správanie dotklo a vyústilo to k hádke odsúdených. Ja by som k tomu len dodal, že Marián Kočner si asi neuvedomuje, ako dobre sa [...]

Rozdiel medzi vierou v UFO a náboženstvami

29.11.2023

Podľa UFO kontaktérov vo vesmíre žijú mimozemšťania. Títo mimozemšťania podľa nich existujú vo fyzickom svete. Vraj vytvorili staré civilizácie. V súčasnosti udržujú kontakt s vládami niektorých krajín, ale tie nám to taja. Samozrejme, zlí Američania nám to taja z egoistických dôvodov, lebo kontakt s mimozemšťanmi sa snažia využiť na mocenské ciele, dobrí Rusi [...]

Viktor Timura je rusofilný, antisemitský, a antikresťanský spisovateľ

28.11.2023

Jeho kniha Neznáme dejiny, je zmesou rusofilných, antisemitských a ufologických hlúpostí. Obraz o tejto knihe som si utvoril tak, že som si prečítal niektoré jej časti, a počúval som čo mi rozprával človek, ktorý ju má rozčítanú a berie ju veľmi vážne. Píše sa tam napríklad to, že kolískou svetovej civilizácie je Rusko, lebo etniká ktoré vytvorili najstaršie [...]

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

Izrael, Gaza

Izraelská armáda potvrdila smrť piatich rukojemníkov zadržiavaných Hamasom

01.12.2023 21:14

Izraelské bombardovanie si od ranného konca týždňového prímeria vyžiadalo údajne životy 178 Palestínčanov a ďalších 589 pri ňom bolo zranených.

Vyšný Komárnik hranice kolóny, poľsko

Kontrola na hranici s Poľskom bude pokračovať

01.12.2023 18:50

Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra, a to s cieľom obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do EÚ po takzvanej balkánskej trase.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 176
Celková čítanosť: 266823x
Priemerná čítanosť článkov: 1516x

Autor blogu