Založ si blog

Rusi nie sú spokojní s kvalitou čínskych áut

Po začatí vojny na Ukrajine svetové automobilky zastavili výrobu v Rusku. Toto využila Čína, ktorá expandovala na ruský trh. V roku 2023 sa Rusko stalo najväčším dovozcom čínskych áut na svete.

Prechod Rusov na čínske autá viedol k návalu žiadostí o opravu. V prvých ôsmich mesiacoch roku 2023 bolo na opravu odoslaných o 35 % viac nových áut z Číny mladších ako štyri roky, ako rok predtým.

Vyplýva to z údajov najväčšej siete čerpacích staníc v Rusku – Fit Service. Nárast počtu prípadov opráv potvrdila aj federálna logistická spoločnosť Marshall Group of Companies.

Niektoré autá vyrobené v Číne môžu mať problémy s kvalitou montáže, čo môže viesť k zvýšenému opotrebovaniu a nutnosti častejších opráv.

Okrem toho môžu mať problémy so spoľahlivosťou a životnosťou, povedal Michail Belousov, riaditeľ skupiny spoločností Marshall Group of Companies.

Odpruženie väčšiny čínskych áut nie je stavané na komerčné využitie. Nevydrží veľké zaťaženie, napríklad keď sa auto používa ako taxík, povedal Alexander Vinogradov, riaditeľ spoločnosti RentCarsSPB, ktorá sa zaoberá prenájmom áut.

Problémy s odpružením čínskych áut môžu začať už pol roka od zakúpenia auta.

Podľa prieskumu Otkritie Auto sú Rusi kvalitou čínskych áut často sklamaní.

Medzi nevýhodami áut z Číny Rusi menovali slabé plechy a diely čo nezvládajú vysoké bočné zaťaženie a krútenie, koróziu kovu a tiež nekvalitnú elektroniku a náhradné diely. Sťažovali sa tiež na príliš jemné odpruženie ktoré nie je vhodné na ruské cesty a zlý lak.

Zdroj.

Budeme mať vládu hanby?

27.09.2023

Blížia sa voľby. Najväčšou hrozbou je, že po nich vznikne vláda hanby. (To bude vláda ktorej jadrom bude Smer.) Vláda hanby bude zároveň vládou arogancie, a beznádeje na najbližšie štyri roky. Či vznikne takáto vláda teraz nie je možné predpovedať. To sa ukáže až po voľbách. Smer nebude môcť vládnuť sám. Bude sa potrebovať s niekým spojiť. Takže rozhodne to, [...]

Rusi testovali ochrannú funkciu amuletov na kozách

25.09.2023

Medzi Rusmi bojujúcimi na Ukrajine sa rozmáha mysticizmus. Kolujú medzi nimi príbehy o vojakoch ktorí zázračne prežili vďaka ochranným stužkám so slovami modlitieb. Aj keď sa Rusi považujú za kresťanov, ruskí vojaci používajú aj ochranné predmety nabité silou iných náboženstiev. Front navštevujú lámovia a šamani, ktorí prinášajú magické amulety. Balžinima [...]

Sankcie uvalené na Rusko nefungujú

24.09.2023

Keď Rusko zaútočilo na Ukrajinu, západ v reakcii na to na Rusko uvalil sankcie. Cieľom sankcií malo byť Rusko donútiť aby sa z Ukrajiny stiahlo. Bol som presvedčený si že to tak je, až do chvíle kým som si tu neprečítal článok Zákaz vývozu ruskej motorovej nafty je globálna hrozba. Dávnejšie som čítal inde, že ruské firmy zarábali na vývoze nafty do zahraničia, v [...]

Jadrový reaktor / jadrová elektráreň /

Prvú poľskú jadrovú elektráreň postavia Američania, v turistickej destinácii

27.09.2023 18:33

Tak ako 20. storočie patrilo uhliu a rope, tak 21. storočiu patrí jadru, uviedol minister Morawiecki.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Česko zintenzívni kontroly na svojich východných a západných hraniciach

27.09.2023 18:01, aktualizované: 18:30

Stále kontroly na hraniciach zatiaľ nie sú nevyhnutné.

commander

Bidenov pes pohrýzol už jedenásteho ochrankára, z Bieleho domu je v strese

27.09.2023 17:51

Aj ďalší Bidenov pes Major mnohokrát pohrýzol agentov tajnej služby.

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Karabach sa vyľudňuje. Polovica Arménov už ušla z domovov

27.09.2023 17:38

Život majú mnohí zbalený do jedinej tašky. Sedemdesiatročná učiteľka na dôchodku Vera Petrosianová utiekla so svojou rodinou z Náhorného Karabachu len s oblečením, ktoré mala na sebe. A neverí, že sa bude môcť raz vrátiť.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 192678x
Priemerná čítanosť článkov: 1449x

Autor blogu