Založ si blog

Rusi nie sú spokojní s kvalitou čínskych áut

Po začatí vojny na Ukrajine svetové automobilky zastavili výrobu v Rusku. Toto využila Čína, ktorá expandovala na ruský trh. V roku 2023 sa Rusko stalo najväčším dovozcom čínskych áut na svete.

Prechod Rusov na čínske autá viedol k návalu žiadostí o opravu. V prvých ôsmich mesiacoch roku 2023 bolo na opravu odoslaných o 35 % viac nových áut z Číny mladších ako štyri roky, ako rok predtým.

Vyplýva to z údajov najväčšej siete čerpacích staníc v Rusku – Fit Service. Nárast počtu prípadov opráv potvrdila aj federálna logistická spoločnosť Marshall Group of Companies.

Niektoré autá vyrobené v Číne môžu mať problémy s kvalitou montáže, čo môže viesť k zvýšenému opotrebovaniu a nutnosti častejších opráv.

Okrem toho môžu mať problémy so spoľahlivosťou a životnosťou, povedal Michail Belousov, riaditeľ skupiny spoločností Marshall Group of Companies.

Odpruženie väčšiny čínskych áut nie je stavané na komerčné využitie. Nevydrží veľké zaťaženie, napríklad keď sa auto používa ako taxík, povedal Alexander Vinogradov, riaditeľ spoločnosti RentCarsSPB, ktorá sa zaoberá prenájmom áut.

Problémy s odpružením čínskych áut môžu začať už pol roka od zakúpenia auta.

Podľa prieskumu Otkritie Auto sú Rusi kvalitou čínskych áut často sklamaní.

Medzi nevýhodami áut z Číny Rusi menovali slabé plechy a diely čo nezvládajú vysoké bočné zaťaženie a krútenie, koróziu kovu a tiež nekvalitnú elektroniku a náhradné diely. Sťažovali sa tiež na príliš jemné odpruženie ktoré nie je vhodné na ruské cesty a zlý lak.

Zdroj.

Zvieracia farma – Orwellova majstrovská kritika komunizmu

05.06.2024

Pred nejakým časom som si dal záväzok, že sa budem zdokonaľovať v anglickom jazyku. Začal som počúvať na Youtube rôzne videá, v ktorých znie angličtina a vrátil som sa k čítaniu anglicky písanej beletrie. Posledná kniha, ktorú som prečítal, je Zvieracia farma od George Orwella. Na úvod by som chcel poznamenať, že som bol príjemne prekvapený tým ako dobre a ľahko sa [...]

Keď ho zvádzala žena, sekerkou si odťal prst

28.05.2024

Mám rád klasickú literatúru. Aj ruskú, lebo ruskí spisovatelia patria medzi najlepších. Keď som mal osemnásť rokov, začal som čítať Tolstého. Najprv som prečítal Vojnu a mier, a potom Vzkriesenie, a tieto knihy sa mi veľmi páčili. Tolstoj bol nielen spisovateľ, ale aj filozof, známy pacifistickými názormi. Keby žil v súčasnosti a videl by ako Rusko napadlo Ukrajinu, [...]

Ako som sa vyliečil z rusofílie

23.05.2024

Ako dieťa som nemal rád Rusko, lebo som zažil minulý režim. Narodil som sa v roku 1981, v podstate prvé štyri roky na základnej škole som prežil za minulého režimu a pamätal som si hlúpu komunistickú ideológiu a propagandu. (Ďakujem bohu za to že v roku 1989 došlo k zmene režimu, lebo keby tu zostal ten ktorý tu bol medzi rokmi 1948 až 1989, tak viem že by som ho [...]

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

Voľby 24, Michal Šimečka, Ivan Korčok, štáb

PS kritizuje vládny návrh, hovorí o obmedzení práva na informácie

21.06.2024 16:37

Vládna koalícia by podľa PS toto mohla ľahko zneužívať, aby bránila občanom kontrolovať, ako verejní činitelia nakladajú s mocou.

voľby, voľba poštou zahraničie, obálky, lístky

Česi žijúci v zahraničí budú môcť vo voľbách hlasovať aj poštou

21.06.2024 16:20

Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR v treťom čítaní schválila novelu zákona o korešpondenčnej voľbe.

Juraj Paškuliak

Som dieťa ktoré zvolalo že cisár je nahý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 222
Celková čítanosť: 362424x
Priemerná čítanosť článkov: 1633x

Autor blogu