Medveď v Bratislave naháňal hipstera (moja fikcia)

18. apríla 2024, Juraj Paškuliak, Moja fikcia

Niekde v Bratislave: Mladý, asi tridsaťročný muž s hustou bradou a účesom čo vyzerá ako keby sa mu niekto vykakal na hlavu, si dal vegánske rizoto a sójový drink vo svojom obľúbenom podniku.

Potom vyšiel von a vystrel sa na lavičke. Vytiahol tablet, prstom lenivo hladil displej. Takto, nehybne, iba s prstom jemne kĺzajúcim po obrazovke tabletu, tam ležal asi hodinu.

Pohľad na neho dával tušiť ako budú vyzerať ľudia budúcnosti – zakrpatejú im všetky orgány a jediným normálne vyvinutým orgánom ostane prst slúžiaci na scrollovanie.

Zrazu kde sa vzal, tu sa vzal, náhle sa pri ňom objavil medveď. Vyzeral byť trochu dezorientovaný a nervózny.

Hipster vytiahol smartfón, že si s ním urobí selfíčko. Ale medveď pre to nemal pochopenie, zahnal sa labou a vyrazil mu ho z ruky.

Na to sa mladý muž dal na útek. Bol to bizarný pohľad. Bežal, čo mu jeho ploché nohy stačili, a brucho mu lietalo hore dole. Medveď sa rozbehol za ním!

Zakrátko ho dobehol, a tresk ho labou po hlave! Hipster spadol na zem a zostal na nej nehybne ležať. Šelma víťazoslávne zarevala, obrátila sa a rozbehla sa späť do lesa. Všetci Bratislavčania ktorí boli svedkami tejto scény skameneli v nemom úžase.

Na miesto dorazil zásahový tím…

Iba fikcia??? Ktovie?, možno už čoskoro realita…